Fizjoterapia Niepołomice

Metody terapii

kinesiotaping Niepołomice

KINESIOTAPING

Jest to metoda terapeutyczna stosowana w leczeniu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i układu mięśniowo-szkieletowego. Aplilkacje kinesiotapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne, korygują ułożenie powięzi i poprawiają mikrokrążenie.

kinezyterapia Niepołomice

KINEZYTERAPIA

To leczenie za pomocą ruchu. Zawiera szereg różnych form badania pacjenta, stosowanie ćwiczeń rozciągających, wzmacniających, równoważnych i innych. Powinna mieć miejsce zarówno w gabinecie fizjoterapii oraz jako ćwiczenia w warunkach domowych.

igłoterapia Niepołomice

IGŁOTERAPIA

To metoda stosowana w rehabilitacji, która dzieli się na cienkoigłową i gruboigłową. Polega na wbiciu igły w precyzyjnie zlokalizowany punkt mięśniowo-powięziowy i jego dezaktywację.
Wskazaniami do stosowania są: dolegliwości bólowe mięśni, skrócenie czynnościowe mięśni, występowanie punktów spustowych, zaburzenia napięcia mięśni nie pochodzące z centralnego układu nerwowego, źle gojące się blizny, tendinopatie.

PIR - POIZOMETRYCZNA RELAKSACJA MIĘŚNI Niepołomice

PIR – POIZOMETRYCZNA RELAKSACJA MIĘŚNI

Jest techniką rozciągającą, która działa przeciwbólowo przez zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśnia w spoczynku. Wykorzystuje naturalny odruch z receptorów znajdujących się w ścięgnach mięśni.

neuromobilizacje Niepołomice

NEUROMOBILIZACJE

Metoda bazująca na neuromechanice nerwów, czyli na możliwości adaptacji układu nerwowego do ciągłych zmian obciążeń mechanicznych. Autorzy metody zwracają uwagę, że do podrażnienia nerwów dochodzi praktycznie w każdej patologii narządu ruchu. W czynności czuciowej objawia się to bólem i przeczulicą, w czynności neurowegetatywnej zaburzeniami naczynioruchowymi, potowydzielniczymi i troficznymi.
Terapia znajduje zastosowanie przy problemach z m.in.: nerwem pośrodkowym, promieniowym, łokciowym, kulszowym, udowym czy zasłonowym.

masaż tkanek głębokich Niepołomice

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Obejmuje świadomą pracę na tkankach miękkich w celu uzyskania określonego rezultatu. Dzięki możliwości progresji głębokości daje możliwości pracy na skórze, tkance podskórnej, powięzi oraz mięśniach. Prawidłowo wykonany masaż, zgodnie ze wskazaniami daje natychmiastowe rezultaty.
Wskazania:
– urazy tkanek miękkich – naciągnięcia, stłuczenia
– powikłania unieruchomienia
– przeciwdziałanie skurczom mięśni
– mobilizacja zrostów oraz blizn
– eliminacja zwapnień
– nadmierne napięcie mięśni
– utrzymanie tkanki mięśniowej w dobrej kondycji

mulligan Niepołomice

MULLIGAN

Jest to metoda terapeutyczna zawierająca szereg technik mobilizacyjnych działających bezpośrednio na stawy, a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy.
Celem tej metody jest odblokowanie lub zmniejszenie bólu stawu, jej nowatorstwo polega m.in. na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta.
Atutem koncepcji jest bezbolesność wykonywania terapii, co zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort.

PNF Niepołomice

PNF

Koncepcja Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie metod fizjoterapii. Można ją stosować we wszystkich dziedzinach medycyny, w tym u dorosłych z problemami ortopedycznymi lub neurologicznymi, a także u dzieci z zaburzonym rozwojem ruchowym, wadami postawy i skoliozą, wadami wrodzonymi oraz po leczeniu operacyjnym.
Terapia poprzedzona jest dokładnym badaniem, obejmującym ocenę poszczególnych części ciała oraz analizę wykonywanych ruchów. Cel terapii określa się w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Cele zgłaszane przez pacjentów są bardzo zróżnicowane – celem może być poprawa jakości chodu, trening zmian pozycji, zmniejszenie dolegliwości bólowych, korekcja deformacji kręgosłupa, poprawa oddychania i połykania, czy przygotowanie do maratonu.

terapia mięśniowo-powięziowa Niepołomice

TERAPIA MIĘŚNIOWO – POWIĘZIOWA

Terapia mięśniowo-powięziowa jest najnowocześniejszą koncepcją terapii schorzeń narządu ruchu. Najnowsze badania wskazują na dużą rolę powięzi jako struktury, która przenosi siły i napięcia do jakich dochodzi w naszym organizmie.
Terapię mięśniowo-powięziową z powodzeniem stosujemy w m.in:

  • bólach kręgosłupa
  • bólach kończyn niewiadomego pochodzenia
  • bólach napięciowych
  • migrenach
  • drętwieniu kończyn
  • wysiłkowym nietrzymaniu moczu
  • bolesnych miesiączkach
  • zaburzeniach w obrębie mięśni dna miednicy
  • ograniczeniach ruchomości
trening zdrowotny Niepołomice

TRENING ZDROWOTNY

Jest to świadome wykorzystywanie ćwiczeń ruchowych, angażujących całe ciało, dla poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego. Stosowanie go jest jednym z elementów profilaktyki wielu chorób- szczególnie cywilizacyjnych.
Czas trwania zajęć ustalany jest indywidualnie, w zależności od ich intensywności i częstotliwości, oraz kondycji fizycznej i stanu zdrowia trenującego. W założeniach treningu zdrowotnego istotne jest to, że aktywność ruchowa ma być integralnym i nieodłącznym elementem dnia codziennego. Ma stać się nawykiem, koniecznym do opóźnienia procesów starzenia się, zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem Fizjoterapeutów